מאת: אלי דורון, עו"ד


שירות המתנת עורך דין מומחה בפליליים, יוצא רשויות אכיפת החוק, בשדה התעופה בן גוריון, ללקוחות החוששים להיעצר בשדה עם נחיתתם בארץ, ע"י משטרת ישראל ו/או גוף חוקר אחר

לא אחת יוצא כי משטרת ישראל ו/או חקירות מס הכנסה ו/או גופים חוקרים אחרים בישראל מעוניינים לעצור ו/או לחקור אדם שנמצא מחוץ לישראל דרך קבע ו/או לתקופה קצרה. בנסיבות שכאלה הגוף החוקר, המבקש לתפוס אדם הנמצא מחוץ לישראל, מזין את מחשבי משטרת הגבולות בדבר הצורך לעכב את אותו גורם והמערכת כולה תחכה לאותה "טעות" או נקודת זמן בה אכן הגורם המבוקש יגיע לארץ.

משכך עם קליטת המחשבים במשטרת הגבולות, כי אכן אותו אדם "מבוקש" נחת בשדה התעופה בן גוריון, מופעל מנגנון משטרתי בשדה התעופה וכתוצאה מכך האדם נתפס עם יציאתו מהמטוס ו/או עם ניסיונו לחצות את משטרת הגבולות ו/או בעת בדיקת הדרכונים ו/או בשלבים אחרים הקודמים ליציאתו מהשדה ובמקביל מוזמנים חוקרים נוספים, אם מהמשטרה ואם מרשויות אחרות, המנהלים את החקירה בגינה הגורם נדרש. המיקום הספציפי בו יבקשו לעזור או לעכב את הנוחת בשדה התעופה הינו פונקציה של מספר פרמטרים דוגמת המודיעין שהיה או לא היה קיים קודם לכן, עילת המעצר, סוג העברה, האם האדם נדרש רק לחקירה או שמא רוצים לאפשר לו תחילה להגיע למזוודה ולתפוס אותו כאשר המזוודה בחזקתו ועוד.

מערכת אכיפת החוק, משטרת ישראל, משטרת הגבולות וגופים ישראלים אחרים, מנוסים ומתוחכמים מאוד בתחום - המערכות הממוחשבות מתוחכמות, יכולת המעקב מפותחת ויעילה, כל זאת לצד ניסיון של שנים הבא להתמודד עם חשיפות טרור וכו' מיושמים על ידי המשטרה וכל אלה ממונפים לטובת איתור ומעצר של גורמים מבוקשים, אותם המשטרה מבקשת לחקור, לעצור, לאסור וכדומה. כך יוצא שאנשים, אם כאלה שנדרשו מפורשות לחקירה ואם אחרים שכלל לא יודעים כי הנם נדרשים לזו, מוזנים בתוך מערך הבקרה והמחשוב של משטרת הגבולות וזאת לפעמים על פני שנים ארוכות, בהנחה כי בשלב זה או אחר אותו גורם נדרש יעשה מהלך וינסה להיכנס לישראל. למדינה סבלנות רבה והמערכת הממוחשבת אינה "שוכחת". 
ואכן, קורה לא אחת, כי בהגיע "מבוקש" שכזה לשדרה התעופה בן גוריון, מופעלת במקום המשטרה. בנקודת זמן זו ה-"מבוקש" לכוד, לא יכול להיכנס אבל גם לא יכול לצאת. זה מעוכב במקום ונילקח לחדר חקירות ו/או למתקן אחר, תלוי בסוג העבירה, לטובת חקירה ונקיטה בהליכים אשר המטרה של מרביתם היא להרשיע את אותו אדם ולהכניסו לכלא. בנקודת זמן זו, זכאי העצור לדרוש לפגוש עורך דין מטעמו, אולם הלכה למעשה, עד שימצא עו"ד מתאים ועד שזה יגיע ו/או עד שאותו עו"ד יבין על מה החקירה ומה החשיפה - החקירה נגד העצור, לא אחת, מסתיימת כאשר הטעויות נעשו, העדויות נגבו, הנזק הראייתי התגבש ומעורבותו המאוחרת של עורך הדין רחוקה מלסייע...

 

כאן בדיוק משרדנו יכול לעזור!

משרדנו מורכב מעורכי דין אשר בעברם ייצגו את רשויות אכיפת החוק. אנו מתמחים בייצוג נחקרים הנעצרים או מעוכבים או נתפסים בשדה התעופה ו/או בכל גבול אחר, בשמירה על זכויותיהם, במתן הנחיות לעצור ובהתנהלות משפטית מיידית אל מול הגוף החוקר, הכל במטרה למנוע כל מעצר ו/או במטרה למנוע מהלקוח לפעול באופן העלול להסב לו נזק ראייתי ו/או חקירתי. אנו עושים כן, בהתאם להוראות החוק והדין הישראלי. משכך, בשעה בה ישראלי חושש להגיע לארץ, משרדנו יידע ללמוד מפי הלקוח בעודו בחו"ל, על חששו והסיבות לחשש ולשם כך יכולים אנו לקבל מהלקוח מידע במספר ערוצים בטוחים ו/או בדרך של קיום פגישה עם הלקוח מחוץ לגבולות ישראל.


על סמך המידע המתקבל נעריך את מידת החשיפה, נפעל לטובת גיבוש אסטרטגיה משפטית נכונה ובמקביל נבהיר ללקוח כיצד עליו לנהוג היה וייעצר בכניסה למדינה. חשוב מכך, עו"ד בכיר ממשרדנו, הבקיא בדין הפלילי ובמקרה הלקוח, ימתין ללקוח בשדה התעופה ו/או בגבול ממש, מוכן לכל התפתחות, כך שהיה וזה ייעצר או יעוכב, נדע אנו עו"ד המתמחים בדין הפלילי, להגיע לחדר החקירות שבשדה התעופה בן גוריון או לכל חדר חקירות אחרת, לפגוש הלקוח, להתנהל מול החוקרים ולהבטיח כי הנזק ועוגמת הנפש יהיו מינימליים.
.

אל תקח סיכונים מיותרים - התקשר אלינו עתה, לפני שתגיע ארצה!
נתאם מולך הנדרש, נחכה לך בשדה התעופה ונבטיח מינימום פגיעה בך או במי מטעמך.

צור קשר עכשיו עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הגנה משפטית כנגד הטרדה מינית ברשת האינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

למשרדנו הידע והניסיון לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו גם בהגשת תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, וכן בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.

ביקורת על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עו"ד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

נציב תלונות הציבור, השופט בדימוס דוד רוזן, בביקורת חסרת תקדים על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עורך דין.

עו"ד לשחרור ממעצר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משטרת ישראל פועלת 24 שעות ביממה לטובת איתור חשודים בביצוע פשעים, בניסיון לאסוף נגדם ראיות, להביאם לדין ואם ניתן למצות עמם את הדין. חלק גדול מהמעצרים מסתיימים בלא כלום – הכל תלוי בראיות ובאסטרטגיה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם