מאת: אלי דורון, עו"ד


הלבנה והכשרה של ארנקים דיגיטליים, בסיוע עו"ד ורו"ח יוצא רשויות מס הכנסה, מומחה במטבעות דיגיטליים, קריפטו, ביטקוין וכו'

ישראלים רבים מחזיקים ארנקים דיגיטליים המשקפים שווי נכבד ומטבעות דיגיטליים שונים. את המטבעות הדיגיטליים הם צברו במהלך השנים, בעמל רב, אם בדרך של רכישת מטבעות דיגיטליים בזירות מסחר, אם משירותים ומהלכים עסקיים שבוצעו על ידם ואם ממגוון רחב של פעולות, עסקאות ומהלכים אשר בסופו של יום הניבו לבעלי הארנק הכנסות דיגיטאליות.

 

אותם ישראלים, בחלק נכבד של המקרים, צברו את המטבעות בארנק מבלי לייחס חשיבות לאירועים וחבויות המס שנבעו מפעילותם השוטפת. אותם ישראלים, במרבית המקרים, לא לקחו בחשבון כי החלפת קריפטו בקריפטו שקולה לאירוע מס, שהמרת קריפטו בפיאט ורכישה במזומן של מטבעות דיגיטליים אחרים מייצרת אף היא אירוע מס, כי רכישה של מוצרים או שירותים בקריפטו מקימה אף היא חבות מס ועוד ועוד מהלכים ושימושים, אשר בסופו של יום מחויבים בדיווח ובמס ישראלי על פי פקודת מס הכנסה ולפעמים גם מע"מ. כך יוצא שאותו בעל ארנק, בהתנהלותו האמורה המתעלמת מחבויות המס, הצליח לצבור הון, רק שאותו הון - הוא הון "שחור", משמע כל הארנק של אותו אדם הופך להיות נגוע, שחור, בעייתי וזאת רק משום שבעליו נמנע מלדווח ולשלם מס על פעולות שבוצעו על ידו במהלך התנהלותו האמורה.

 

התנהלות שכזו, כידוע חושפת את בעליו לעבירות מס, לחקירה פלילית ולסנקציות פליליות ממש ובמקביל חושפת היא את בעליו לסנקציות אזרחיות, לשומות ולגישה מחמירה מצד רשויות המס באשר לחבות המס הצפויה. ואם לא די באמור, הרי שברור וגלוי הוא לכל כי מפאת הרגולציה המתפתחת, לא רחוק היום בו לא ניתן יהיה לעשות שימוש בארנק ובנאגר בו, אלא לאחר חשיפת פרטי בעלי הארנק ולאחר שכל המעורבים בעסקה יוודאו כי הקריפטו שבשימוש דווח ומוסה. בעלי ארנק "שחורים" ימצאו עד מהרה במצב בו הם יתקשו ואולי אף לא יוכלו לממש את הונם הדיגיטלי וזאת בין השאר משום שכל גוף נורמטיבי, כל זירת מסחר, חלפן, בנק וכל עסק חוקי אחר לא יסכים לסחור עמם. כך יוצא, שכל בעל ארנק דיגיטלי המבקש לנטרל חשיפה פלילית ו/או אזרחית ומבקש להימצא במצב בו יוכל הוא לעשות שימוש בהונו הדיגיטלי ללא קושי, חייב לפעול לשם הלבנה והכשרה חוקית של כל המטבעות הדיגיטליים שלו וככל שיקדים לעשות זאת - כך מצבו ייטב.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות מס המתמחים בכל עולם הקריפטו, מטבעות דיגיטליים, מיסוי מטבעות דיגיטליים והכשרתם. משרדנו מתמחה בניהול הליכים בשם בעלי ארנקים ומטבעות דיגיטליים מול רשויות מס הכנסה ובכלל זה, ניהול הליך של גילוי מרצון אנונימי או לא אנונימי, ניהול הליכי שומה וקידום דיווחים ומהלכים אחרים אשר יש בהם כדי להלבין ולהכשיר את ההון הדיגיטלי שנצבר בחוקיות ובשקיפות. משרדנו ידע ללמוד על הפעילות הדיגיטלית שלך, לנתח את מבנה ההון הדיגיטלי, להבין את מקור המימון וההון לשם רכישת המטבעות ועוד ובהישען על האמור לקדם מהלך חכם ומדויק מול רשות המס אשר יש בו כדי לנטרל כל חשיפה פלילית וחשיפה אזרחית מפני חיוב מס בשיעור גבוה ולהגיע בשמך להבנה עם רשות המס אשר תסדיר ותכשיר את כל ההון שבארנקך הדיגיטלי - האפשרויות לשם הסדרת הנושא הן רבות ומגוונות. משרדנו, על סמך ניסיון של שנים, המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם עבדו בלשכות המשפטיות של מס הכנסה, מע"מ, מכס, משרד האוצר, משרד המשפטים ועוד, ידע לבחור עבורך את האסטרטגיה, הנוהל והערוץ המתאים ביותר למקרה שלך.

 

אנו נדע לפתור עבורך את הבעיה ולהכשיר הנדרש, במינימום עלות ובמינימום מס!

לקביעת פגישה, ללא התחייבות התקשרו עתה, עו"ד אלי דורון - 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם