מאת: אלי דורון, עו"ד


הכשרת קריפטו ומטבעות דיגיטליים - הלבנת קריפטו, ביטקויין ומטבעות וירטואליים אחרים

ישראלים רבים משקיעים בעולם הקריפטו - יש שנכנסו לתחום לפי עשור ויש שנכנסו לתחום בשנים האחרונות בלבד, מה שברור הוא כי המטבעות הדיגיטליים הגיעו לעולמנו בכדי להישאר. אין מדובר באפיזודה חולפת, נראה כי אלה יושבים על טכנולוגיה חשובה ומתקדמת וכי יש בנמצא צורך ממשי בעולם המסחר העולמי ובעידן ה-"כפר הגלובלי" לטכנולוגיה מסוג זו המאפשרת, בין השאר, העברת שווי באופן זול, מהיר וזמין, ללא מעורבות של צדדים שלישיים.

 

כך יוצא שישראלים רבים, המבינים ומפנימים את הפוטנציאל, מוצאים עצמם משקיעים יותר ויותר אנרגיה בכל הקשור לעולם הקריפטו, אם ברמה של מיזמים בהם הם מעורבים, אם ברמה של רכישת מטבעות, אם ברמה של מעורבות מול זירות מסחר בעולם ואם במישורים רבים אחרים. יחד עם זאת, הואיל ואנו נתונים בתקופה בה הרגולציה עדיין לא אמרה את דברה עד תום, והואיל וגם פסיקה ועמדה משפטית חלוטה אין בנמצא, יוצא כי ישראלים רבים מתנהלים בתחום שלא בצורה מסודרת, מבלי לתעד פעולות מתחייבות או לדווח לרשות המס על החייב בדיווח, כאשר כל העומד לנגד עיניהם הוא הרצון להגדיל את כמות המטבעות שבבעלותם, למלא את הארנק הדיגיטלי בכמה שיותר שווי ולבנות לעצמם כרית בטחון מוצקה אשר תאפשר להם בכל רגע נתון, אם בעתיד הקרוב ואם בעתיד הרחוק, לתרגם את המטבעות או חלק מהם לשירותים, לרכישות, לפיאט ועוד. מה שחלק גדול מהמעורבים בתחום לא לוקח בחשבון זו העובדה לפיה התנהלות שכזו מייצרת אצלם מטבעות דיגיטליים "שחורים" או כאלה שאינם נקיים דיים, מה שאומר שבשעת הצורך לא ניתן יהיה להמיר את המטבעות למזומנים פיאט, משמע כי כל מימוש או כל ניסיון מימוש ייצר עבורם בעיה, יחשוף אותם לעבירות פליליות ובשורה התחתונה - עלול להביאם למצב בו הם לא יוכלו לממש את המטבעות הדיגיטליים שנצברו על ידם. מצב דברים זה מחייב את אלה האוחזים במטבעות דיגיטליים להביא לידי הכשרת הונם. הימנעותם מלעשות כן עלולה להביא לידי אובדן כל הונם. הלכה למעשה, יש בנמצא חשיבות "לנקות שולחן" כמה שיותר מהר, להכשיר בהקדם את הביטקוין או כל מטבע אחר שנצבר, מה שיבטיח את השווי של אותו הון. ישראלים המחזיקים מטבעות דיגיטליים הנמנעים מלטפל בנושא, המוקסמים מכמות המטבעות אותם הם צוברים תוך התעלמות מהמגבלות, תוך התעלמות מבעיות הצפויות להתעורר בעתיד הקרוב, שוגים.


זה הזמן לפעול, זה הזמן להביא להכשרה, בטרם יהיה מאוחר מדי... משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס ידע לעשות האמור עבורך. משרדנו ידע לקדם הליך של הכשרה, כך שבסופו של יום כל ההון שצברת יהיה לבן וחוקי. מציעים בחום לא להמתין ולתת לנו להכשיר הנדרש עבורך! לטובת קידום האמור, צרו קשר עם עו"ד אלי דורון  054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם