מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן


ביום 4.6.2018 פרסמה רשות המיסים (סמנכ"לית בכירה שומה וביקורת, רו"ח פזית קלימן) הודעה לציבור המייצגים והנישומים בדבר "פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג בשומת מס הכנסה כללי" (להלן: "הודעה"). הודעה זאת מגיעה כחלק משיפור השירות לציבור וייעול הליך מיצוי הזכויות בקרב הציבור. בהתאם להודעה, מעתה יוכלו בני זוג לערוך חישוב נפרד על הכנסתם משבח מקרקעין, כאשר השבח ייוחס לכל אחד מבני הזוג בהתאם לחלקו בנכס הנמכר.

 

לפי לשון ההודעה, על בני הזוג המבקשים את פיצול השבח, להגיש בקשה לפקיד השומה לפיצול שבח מקרקעין, ובמידה לבני הזוג זכות בחלקים שווים בנכס, אזי תחולק שומת השבח המשותפת לשני חלקים שווים בין בני הזוג. מאידך, במקרה בו לבני הזוג זכות בחלקים שאינם שווים בנכס, יש לפנות אל משרדי מיסוי מקרקעין לצורך ביצוע פיצול של עסקת שבח בין בני הזוג בשתי שומות נפרדות בהתאם לחלקו של כל אחד מבני הזוג. לאחר ביצוע החלוקה, על בני הזוג להגיש דוח שנתי למס הכנסה ולדווח על שתי עסקאות נפרדות בהתאם לחלוקה שבוצעה במשרדי מיסוי מקרקעין.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

גביית חובות מס מבעלי חברות ננטשות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה ממש: רשות המס החלה לגבות חובות מס מבעלי חברות ננטשות, על פי סעיף 119א לפקודת מס הכנסה - באילו תרחישים זה עלול לקרות גם לך? מה הן ההשלכות השונות ודעתנו המקצועית בנושא.

ביקורת ניכויים - נקודות זיכוי לעובדים זרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי למעסיקים חקלאים בכל הנוגע לביקורות ניכויים של רשויות המס בעניין נקודות זיכוי לעובדים זרים - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם