מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד


למשרדנו פנה לאחרונה בני זוג צעירים אשר רכשו דירה במרכז הארץ במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" ונדרשו בתשלום תוספת מס רכישה בגין שומה לפי מיטב השפיטה אשר קיבלו מרשויות המס. משרדנו הגיש השגה בשמם של בני הזוג, ובעקבותיו בוטלה הדרישה לתוספת מס רכישה.
 

רקע עובדתי

לאחר שזכו בהגרלת "מחיר למשתכן" באחת הערים במרכז הארץ, חתמו בני הזוג על הסכם לרכישת הדירה. בהתאם, הגישו בני הזוג לרשויות המס הצהרת שומה עצמית בגין העסקה במסגרתה הצהירו על זכאותם לשיעורי מס רכישה מופחתים עבור "דירת מגורים יחידה", בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963, ושילמו את המס בהתאם. רשויות המס דחו את הצהרתם של בני הזוג וקבעו כי אינם זכאים לשיעור מס רכישה מופחת עבור "דירת מגורים יחידה" שכן הם אינם עונים על ההגדרה של "תושב ישראל", וזאת לאור מספר ימי שהייתם בארץ בשנים הרלבנטיות. בהתאם לכך, הוצאה לבני הזוג שומה לפי מיטב השפיטה הכוללת דרישת מס רכישה בגובה 147,815 ₪.

 

השגה שהוגשה על ידי משרדנו

משרדנו הגיש השגה על השומה שהוציאו רשויות המס כאמור וטען כי יש לבטל את השומה בנימוק לפיו בהתאם לעובדות, בני הזוג עונים על ההגדרה של "תושב ישראל" לאור מספר ימי שהייתם בישראל במועדים הרלבנטיים, ומשכך זכאים הם לשיעורי מס רכישה מופחתים המוענקים לרוכשי "דירת מגורים יחידה". רשויות המס קיבלו את ההשגה במלואה, ביטלו את השומה לפי מיטב השפיטה שהוצאה ואישרו כי בני הזוג זכאים למס רכישה בשיעור מופחת בגין עמידתם בתנאי הדין לחישוב מס מופחת כ-"דירת מגורים יחידה".

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קו מס "חם" לרואי חשבון ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים מתמחה במתן מענה בתחום המס - אנו נדע לבחון עבורך את הנדרש במהירות ולהבהיר האם התנהלותך כשרה או לא, האם יש או אין לפעול וכי מה הצעדים אותם נכון לעשות לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

הכרה בהוצאותיו של שחקן פוקר לצורכי ניכוי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שרון פישמן, עו"ד; סטס קפיליוביץ, משפטן

תקדים משפטי למשרדנו - בית המשפט קבע: יש להכיר בהוצאותיו של שחקן פוקר לצורכי ניכוי מס, להלן סיקור מיוחד בעניין ע"מ 45369-02-17 אורי נ' מס הכנסה – פקיד שומה תל אביב 3.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם