מאת: אלי דורון, עו"ד; סטס קפיליוביץ, משפטן


ביום 11/10/2018 התפרסמה בערוצי התקשורת החלטה חריגה לפיה בית המשפט השלום החליט לשחרר רכוש בשווי 1.5 מיליון ₪ שתפסה המשטרה מא.ק., בעלים של חברת הנדסה, החשוד במתן שוחד לעובדי ציבור בכירים בפרשת נתיבי ישראל (נת"י), בשל מחדליה של המדינה בהתנהלותה ברכוש התפוס.

 

א.ק נעצר בחודש ינואר 2018 בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד והלבנת הון בהיקף של 4.5 מיליון ₪. באותו היום, תפסה המשטרה את רכושו של א.ק ורעייתו בסך כולל של 1.5 מיליון ₪. לפי הנטען, צווי התפיסה הוארכו מעת לעת מבלי שהוגש כתב אישום כנגד א.ק. לאור זאת, מייצגו של א.ק והמדינה הגיעו להסכמה, שקיבלה תוקף של החלטת בית המשפט, לפיה המדינה תשחרר סך של 200 אלף ₪ מסך הרכוש שנתפס על ידה, ומנגד הסכימו הצדדים להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים ועד ליום 12 באוגוסט. אלה מאי, לא רק שהמדינה לא עמדה בהסכם לו התחייבה ולא שחררה 200 אלף ₪, לא ביקשה היא להאריך פעם נוספת את צווי התפיסה שפקעו ביום 12.8.2018, ורק במסגרת תגובתה לבקשת א.ק לשחרור מלוא הרכוש התפוס ובקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט כנגד המדינה, בקשה היא בדיעבד להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים החל מיום 12.8.2018.

 

בית משפט השלום בראשון לציון, כבוד השופט גיא אבנון, נעתר לבקשתו של א.ק והורה לשחרר לידיו את כל רכושו שנתפס על ידי המשטרה. כל זאת, תוך שבית המשפט מותח ביקורת חריפה על התנהלות המדינה, לרבות, אי עמידה בהסכם לשחרור סך של 200 אלף ₪ ואיחור בהגשת בקשה להארכת תוקף צווי התפיסה ללא הסבר משביע רצון ועוד. בעודו מותח ביקורת חריפה על מחדליה של המדינה וחרף זאת, נעתר בית המשפט לבקשת המדינה והורה על עיכוב ביצוע החלטתו על מנת לאפשר למדינה להגיש ערר על החלטתו לשחרור התפוסים. המדינה הגישה ערר על ההחלטה וטענה כי ההחלטה לא מידתית ביחס לחומרת העבירות המיוחסות ולשלב המתקדם בו נמצא ההליך. לדברי המדינה, התקלות שהובילו להחלטה החריגה אינן מצדיקות את שחרור הרכוש וכי שגה בית המשפט השלום באיזונים שערך בין אינטרס הציבור לאינטרס החשוד.

 

בימים הקרובים צפוי בית המשפט המחוזי לדון בערר של המדינה ולהכריע את דינם של התפוסים, האם אלו ישוחררו לחזקת החשוב בשל מחדלי המדינה, או שמא האינטרס הציבורי יגבר, חרף ליקויי המשטרה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קו מס "חם" לרואי חשבון ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים מתמחה במתן מענה בתחום המס - אנו נדע לבחון עבורך את הנדרש במהירות ולהבהיר האם התנהלותך כשרה או לא, האם יש או אין לפעול וכי מה הצעדים אותם נכון לעשות לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

הכרה בהוצאותיו של שחקן פוקר לצורכי ניכוי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שרון פישמן, עו"ד; סטס קפיליוביץ, משפטן

תקדים משפטי למשרדנו - בית המשפט קבע: יש להכיר בהוצאותיו של שחקן פוקר לצורכי ניכוי מס, להלן סיקור מיוחד בעניין ע"מ 45369-02-17 אורי נ' מס הכנסה – פקיד שומה תל אביב 3.

ביטול שומת מס רכישה לפי מיטב השפיטה

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

למשרדנו פנה לאחרונה בני זוג צעירים אשר רכשו דירה במרכז הארץ במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" ונדרשו בתשלום תוספת מס רכישה בגין שומה לפי מיטב השפיטה אשר קיבלו מרשויות המס. משרדנו הגיש השגה בשמם של בני הזוג, ובעקבותיו בוטלה הדרישה לתוספת מס רכישה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם