מאת: צוות האתר


בהחלטה שנתקבלה השבוע, אישר בית הדין לעבודה בחיפה הסכם הפשרה שנחתם בין מועצה מקומית בצפון לבין אלמנתו של ח"כ לשעבר, שבמקביל כיהן אף כראש המועצה, לפיו ישולמו לאלמנה סך של כ- 1.2 מיליון ₪ בגין הפרשי פנסיה להם הייתה זכאית לאחר מות בעלה - ולא שולמו לה.
התביעה, שהוגשה ע"י אלמנת ח"כ לשעבר, אשר שימש במקביל גם כראש מועצה מקומית ונפטר בעודו מכהן, בשנת 1981, הגיעה השבוע לסיומה, בעקבות הסכם פשרה שנחתם בין הצדדים.
בבסיס התביעה, שהוגשה באמצעות משרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי, עמדו כספי קצבת שארים להם הייתה זכאית האלמנה מאת המועצה המקומית, שלא שולמו אך ורק בעקבות אי סדרים וגירעון מתמשך בקופת המועצה.

אם לא די בזאת, בעקבות בירורים שביצעה התובעת בניסיון לקבל את קצבתה ישירות ממשרד הפנים (שכידוע, המתקצב את המועצות המקומיות), נתברר לב"כ האלמנה, כי היא אף זכאית, באופן רטרואקטיבי, לשיעור גמלה הגבוה ב-30% מהסכום שהיה ידוע לה עד אותה נקודה.
לפיכך, בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, תבעה האלמנה מהמועצה המקומית את מלוא תשלומי הקצבה שנמנעו ממנה, בצירוף הפרשי הגמלה, באופן רטרואקטיבי.
כאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים להסכמה בדבר אופן סיום הסכסוך.

בהסכם הפשרה שנחתם ואף קיבל השבוע תוקף של פסק דין של בית הדין לעבודה, נקבע כי המועצה המקומית תעביר לידי האלמנה את מלוא הכספים שנתבעו על ידה (לרבות הפרשי הגמלה החל משנת 2002) בצירוף ריבית והצמדה, בסך כולל של כ – 1.2 מיליון ₪.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

לצרכי ירושה, נכס יכול להיות חליפו של נכס אחר שנמכר לאחר רכישתו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

דיני צוואות וירושות הינם מהמורכבים שבתחום המשפט, ומעבר למורכבותם, כרוכים הם באינטריגות ומתח בתוך המשפחה. לכן, עת מטפל עורך דין בתיק ירושות/צוואות, חובה עליו לפעול ברגישות מוגברת תוך שימת דגש על טובת הלקוח הן בפן הכלכלי והן בפן החברתי-משפחתי.

עו"ד לדיני משפחה - תפקידו

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; לירן יזהר, משפטן

דיני המשפחה והמעמד האישי עוסקים בכל הקשור לסכסוכים וסוגיות בקשר עם התא המשפחתי ובכלל זה: גירושין, מזונות, הסכמי ממון, אלימות במשפחה, חטיפת ילדים, הסכמי שלום בית וכו'.

הסתלקות יורש מחלקו בירושה - מתי ובאילו תנאים?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; הדר וייצנר, משפטנית

כלל יסוד הוא, כי דיני הירושה מקנים ערך עליון לרצון המוריש. ואולם, בד בבד, דיני הירושה מכירים בכך שאין לאכוף על יורש את תוארו, כאשר זה אינו חפץ בכך. אשר על כן, ס' 6 לחוק הירושה מאפשר ליורש להסתלק מחלקו בעיזבון, כולו או מקצתו, כך שלא יראה בו הדין יורש מלכתחילה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם