מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן


דחיית בקשת תושבות לחולה אונקולוגי שנעדר מן הארץ למטרות טיפולים רפואיים

ביום 10.10.2018 דחה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו את תביעתו של מר נודר לבנידזה ומשפחתו (להלן: "תובע")
כנגד החלטת המוסד לביטוח לאומי (להלן: "נתבע") לדחות את תושבותו של התובע (2208-06-17 נודר לבנידזה נ' המוסד לביטוח לאומי).

 

התובע (בעודו חולה אונקולוגי) ומשפחתו עלו לארץ מכוח חוק השבות, תש"י-1950 בשנת 2012 במטרה להיקלט בארץ, למצוא פרנסה ולהשתלב חברתית. אולם, בשל החמרת מצבו הבריאותי, נאלצו התובע ומשפחתו להתפנות לקבלת טיפולים רפואיים שנערכו חלקם בישראל וחלקם בחו"ל (בהונגריה ובארץ מולדתם גאורגיה). כפועל יוצא, בין השנים 2013-2017, שהו התובע ומשפחתו מרבית הזמן בחו"ל. הנתבע טען כי בשל התקופות הממושכות בהן שהה התובע בחו"ל, אין לראות בו כמי שהשתקע בישראל ובהתאם לזאת אין לראות בתובע כתושב ישראל לעניין קבלת זכויות מכוח חוק הביטוח הלאומי.

 

כבוד השופטת עידית איצקודיץ בחנה את הראיות בתיק ואת המסגרת הנורמטיבית לקביעת "תושבות"[1] של מבוטח. כב' השופטת קבעה כי בהתאם למבחן "מרכז החיים", התובע לא הוכיח כי ההיעדרויות הממושכות נבעו כתוצאה מהטיפולים הרפואיים אותם עבר במהלך השנים 2013-2017. זאת ועוד, קבעה כב' השופטת כי לאור התקופות הממושכות בהן שהו התובע ומשפחתו בחו"ל, יש לראותם כמי שהעתיקו את מרכז חייהם למקום בו בוצעו הטיפולים הרפואיים בחו"ל. לאור זאת, קבעה כב' השופטת כי התובע ומשפחתו לא היו תושבי ישראל במהלך השנים 2016-2017. יחד אם זאת, נקבע כי ההחלטה איננה סופית וכי ניתן להגיש בקשה חדשה בכל הקשור לסוגיית תושבות התובע לגבי שנת 2018.


[1] 83/06 ג'אן טייץ נ' המוסד לביטוח לאומי (פורסם בנבו)

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הלוואת בעלים או דיבידנד?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

בשנים 2001-2009 שימש המערער כמנהלה של חברת קמור בע"מ העוסקת בייבוא רכבי BMW, כאשר שירותיו ניתנו באמצעות חברת צ.זימרמן השקעות ניהול ופיתוח עסקי בע"מ ("החברה") שבשליטתו. בשנת 2009 משך המערער את כלל העודפים שנצברו בחברה, בסך 2,327,546 ₪, ובאותה שנה החברה הפסיקה את פעילותה. בשנה זו הקים המערער את חברת ל.צ זימרמן בע"מ שאף היא בבעלותו המלאה, והוא שימש כמנהלה לאורך השנים.

פריסת מס שבח ותמורה הנצמחת מעסקת המכר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו הינו בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום וידע לתת לכבודכם את מלוא השירות הכרוך בקבלת הטבת 'פריסת מס שבח' וזאת החל מעריכת כלל המסמכים המתחייבים, יצירת קשר עם הגורמים הרלבנטיים לצורך הגשתם של המסמכים, תכנון תשלום המס כדין והכל במטרה לסייע לכם ולתת את המלוא הליווי המתחייב לצורך השלמת הליך פריסת מס השבח, בדיוק, במסירות ובתוצאה באיכות מקסימלית.

שיעור הרווח הגולמי בענף השיפוצים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

סיקור מיוחד בעניין ע"מ 14-06-44217 נאג'ם ואח' נ' פקיד שומה ירושלים, ערעור בגין החלטה בהשגה שהוגשה על שומות מס לפי מיטב השפיטה אותן הוציא פקיד השומה לשני המערערים - חאלד נאג'ם וחסאם רג'בי, הפועלים בשותפות בתחום עבודות הבניה, וכן בגין החלטת פקיד השומה על פסילת ספרי השותפות בשנים 2007 ו-2009.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם