מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


בעוד שבועות ספורים, עם תום שנת אזרחית זו, יסתיים לו עידן הגילויים מרצון האנונימיים!

גילוי מרצון אנונימי הינו הליך מוצלח, במיוחד עבור הנישומים, המאפשר לישראלי אשר ביצע עבירת מס בישראל או בעולם ו/או כזה שהעלים הכנסות ו/או כזה שיש לו חשבונות בנק ו/או הכנסות ו/או חסכונות לא מדווחים, להביא לידי נטרול החשיפה הפלילית ולידי הכשרה או "הלבנה" של ההון השחור וזאת בדרך יעילה במיוחד.

 

למעשה, באמצעות ההליך האנונימי, יכול האזרח לפנות לרשות המס באמצעות עורך הדין, מבלי לחשוף את שמו - לספר לרשות, באמצעות עורך דינו, על הכסף השחור שלו ו/או על הירושה ו/או על העסקים הלא מדווחים שלו בחו"ל, על מניות שיש לו בחברות זרות, על הכספים שקיבל בירושה, על עבירות שביצע בישראל ועוד ועוד - לנהל מו"מ עם רשות המס, באמצעות עורך דין, בנוגע למס שעליו לשלם בכדי להכשיר את השרץ ורק לאחר ובכפוף לכך שרשות המס תגיע עמו להסכמה לעניין סכום המס לתשלום ולאחר שהוא יסכים לסכום שמציעים, ייחשף שמו, ייחתם הסכם שומה והתיק ייסגר כנגד תשלום המס המוסכם.

הגדולה של הליך הגילוי מרצון בכלל, היא בכך שהנוקט בהליך, הלכה למעשה, מנטרל את שיקול הדעת של רשות המס באשר לפתיחה או אי פתיחה של הליך פלילי נגדו. במקרה בו אזרח מחליט לחשוף את העבירות הפליליות שלו ולשלם את המס שנגרע מהקופה הציבורית שלא בדרך של גילוי מרצון – רשאית הרשות, למרות אותו מעשה מבורך, להחליט ולמצות עמו את הדין הפלילי, לחקור, להגיש כתב אישום, להרשיע ולהעניש. מאידך, בנסיבות בהן האזרח בוחר לחשוף את מחדליו בדרך של גילוי מרצון אנונימי או שמי ופועל בהתאם להנחיות הקבועות בחוק, אז ורק אז רשות המס לא יכולה לפתוח נגדו בחקירה פלילית. במקרה כזה רשות המס מחויבת לקבל את הווידוי, לקבל את המס ולסגור את התיק ללא הליך פלילי ותהא העברה גדולה ככול שתהא.

 
אין חולק כי הליך הגילוי מרצון, שהינו הליך שיחול גם לאחר חלוף שנת 2018, הינו הליך חשוב עבור האזרח שביצע עבירה אולם – היכולת לקיימו אנונימית (רק עד סוף 2018) הופכת אותה ליעיל שבעתיים. התנהלות אנונימית מקנה לאזרח, במסגרת הדיון השומתי עם מפקח המס יתרון אדיר: היא מאפשרת לו, באמצעות עורך דינו, להפסיק את המו"מ עם הרשות בכל רגע נתון ופשוט להודיע למפקח כי לאור הדרישות של המפקח, ככל שאלה גדולות מהצפוי, או לאור הפרשנות של המפקח לעובדות, אזי הלקוח החליט לסגת ולא להמשיך עם ההליך, מה שמטבע הדברים משפיע על המו"מ ומסייע לשני הצדדים לגלות גמישות ולהביא לידי פתרון הוגן ושקוף.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

לאור פני הדברים, ברור כי טוב יהיה לנצל את השבועות האחרונים שנותרו עד לסוף שנה זו לטובת נקיטה מהירה בהליך של גילוי אנונימי. משרדנו עושה זאת מזה שנים רבות, אנו מגישים את הבקשות באמצעות האינטרנט ופועלים עבור הלקוחות בנאמנות ובדיסקרטיות נטולת פשרות. אנו למעשה עושים עבור הלקוח את כל העבודה ומביאים לו את הפתרון המיוחל עד לפתח ביתו, מבלי שהלקוח ייחקר, מבלי שהלקוח יגיע למשרדי מס הכנסה ומבלי שהלקוח יצטרך להתרוצץ ו/או לצאת מביתו. את כל העבודה אנו עושים, בשלווה, בשקיפות ובנעימים ובסופו של יום מביאים ללקוח את התוצאה. אנו עושים כן שנים רבות, יש לנו ניסיון של מאות מקרים, כך שברור כי נדע ליתן גם לך מענה מושלם!
 

לקביעת פגישה ללא התחייבות ובאופן אנונימי, ניתן להתקשר ישירות אל עו"ד אלי דורון 054-4251054

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רשות המסים בוחנת גילוי מרצון על מזומן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

לאחרונה פורסם כי רשות המיסים בוחנת מתווה לחידוש תוכנית "גילוי מרצון" אשר תאפשר לישראלים לדווח על מזומן שבידיהם הנובע מהכנסות שצברו ולגביהן לא דיווחו או שילמו מס בעבר, וכתוצאה מכך יתאפשר שימוש בכספים אלו "כדת וכדין" ללא חשש מהליכים פליליים.

גילוי מרצון 2020 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

דיווח למס הכנסה על חשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים לא מודעים לכך, אך הדין הישראלי קובע כי היה ויש ברשותם חשבון בנק בחוץ לארץ אזי עליהם לדווח על עליו ועל ההכנסה בישראל - המשמעות היא שישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל חייב לדווח לרשויות המס בישראל על חשבון הבנק ועל ההכנסות הנובעות מאותו חשבון, שאם לא כן הוא למעשה מבצע עבירה פלילית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם