מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הפחתת חיובי מס שבח / החזרי מס שבח, בדרך של פריסת מס שבח ו/או תכנון מס

ישראלים רבים מבצעים עסקאות נדל"ן מגוונות - קנייה ומכירה של מגרשים, דירות, בתים וזכויות אחרות בנדל"ן. עסקאות אלה, כרוכות לא אחת בתשלומי מס שבח מורכבים ובהיקפים גדולים. לפעמים, עצם חבות מס השבח הופכת עסקה רווחית לעסקה מפסידה ולהיפך, כך שחבות המס בגין עסקאות נדל"ן הופכת להיות מאוד מהותית. יתרה מזאת, הוראות החוק בכל הקשור לעסקאות נדל"ן משתנות בתדירות גבוהה, במיוחד בכל הקשור לאופן ביצוע פריסת מס ונקיטה בפעולות אחרות היכולות להביא להפחתת מס. מצב זה ודינמיות זו, הופכת  את מספר המתמחים בתחום למצומצם ומה שעוד אומר, שרבים המבצעים עסקאות נדל"ן באמצעות עו"ד ויועצים אחרים, כלל לא יודעים מה וכיצד לדווח ולפעול לטובת הפחתת חבויות מס שבח. הבעיה מתעוררת במיוחד בנסיבות בהן ישראלי מבצע בשנה פלונית עסקה, צובר בגינה רווח גדול ואז, לאור הוראות חוק מס שבח ולמרות שהכנסות השוטפות נמוכות מאוד, מוצא הוא את עצמו משלם מס שבח בגין העסקה בהיקפים בלתי מתקבלים על הדעת. בחלק גדול של המקרים מס השבח המשולם הוא גדול מהמס שניתן היה לשלם לו העו"ד שייצג את הלקוח מבצעה היה הליך של פריסת מס, המשלב סעיפי חוק נוספים ובמסגרת זו, בחוקיות ובשקיפות, מפעיל הוראות חוק ספציפיות או מבצע תכנון מס ראוי.

 

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את מס שבח, מתמחה בתחום זה, בקיא בפריסת מס ועריכת המסמכים הנדרשים לטובת קידום האמור. אנו במשרדנו יודעים כיצד לדווח וכיצד לפעול לטובת הפחתת חבות מס שבח באופן חוקי ואף לפעול להחזרת מס שבח לגבי אותם מקרים בהם כבר בוצעה עסקה, לא בוצעה פריסת מס או תכנון מס ושולם מס שבח גבוה בגינה. התקשר אלינו עתה ואנו נפעל בעניינך במיידי לטובת הפחתת חבות מס השבח שלך ואם כבר שילמת ביתר – אז נפעל לטובת תיקון הנדרש והשבת מס ששולם לך.

משרדנו יודע במקרים המתאימים לפעול לטובת החזרת מס לטובת אלה ששילמו מס שבח מבלי לבצע תכנון מס מתאים!

התקשר עתה, ניפגש באופן לא מחייב ונקדם את הנושא, עו"ד אלי דורון 054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצרכי מס?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

לאחרונה ניתן בבית המשפט לעניינים מנהליים מרכז-לוד פסק דין ו"ע 32465-05-18 ויטנר ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין רחובות שעסק בשאלה האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצורכי מס הזכאית לשיעור מס מופחת בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין.

החזרי מע"מ בגין חשבוניות שהוצאו ולא שולמו ע"י מקבל החשבונית/ מזמין העבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

על העוסק לשלם את המע"מ בגין העסקאות שביצע פחות המע"מ אותו הוא שילם בגין התשומות שלו .ההפרש חייב להיות משולם במועדו או שעלול הוא להימצא בחשיפה פלילית ובחשיפה אזרחית.

מס שבח מוטב על דירה שייעודה התכנוני אינו דירת מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ביום 19 בנובמבר 2019 ניתן פסק הדין 52894-03-17 שטיין ואח' נ' מדינת ישראל על ידי ועדת הערר לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 בעניין החלת מס שבח מוטב על דירה שלפי ייעודה התכנוני המקורי הוגדרה כמחסן, חדר הסקה, "גרז'" (מוסך).

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם