מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הפחתת חיובי מס שבח / החזרי מס שבח, בדרך של פריסת מס שבח ו/או תכנון מס

ישראלים רבים מבצעים עסקאות נדל"ן מגוונות - קנייה ומכירה של מגרשים, דירות, בתים וזכויות אחרות בנדל"ן. עסקאות אלה, כרוכות לא אחת בתשלומי מס שבח מורכבים ובהיקפים גדולים. לפעמים, עצם חבות מס השבח הופכת עסקה רווחית לעסקה מפסידה ולהיפך, כך שחבות המס בגין עסקאות נדל"ן הופכת להיות מאוד מהותית. יתרה מזאת, הוראות החוק בכל הקשור לעסקאות נדל"ן משתנות בתדירות גבוהה, במיוחד בכל הקשור לאופן ביצוע פריסת מס ונקיטה בפעולות אחרות היכולות להביא להפחתת מס. מצב זה ודינמיות זו, הופכת  את מספר המתמחים בתחום למצומצם ומה שעוד אומר, שרבים המבצעים עסקאות נדל"ן באמצעות עו"ד ויועצים אחרים, כלל לא יודעים מה וכיצד לדווח ולפעול לטובת הפחתת חבויות מס שבח. הבעיה מתעוררת במיוחד בנסיבות בהן ישראלי מבצע בשנה פלונית עסקה, צובר בגינה רווח גדול ואז, לאור הוראות חוק מס שבח ולמרות שהכנסות השוטפות נמוכות מאוד, מוצא הוא את עצמו משלם מס שבח בגין העסקה בהיקפים בלתי מתקבלים על הדעת. בחלק גדול של המקרים מס השבח המשולם הוא גדול מהמס שניתן היה לשלם לו העו"ד שייצג את הלקוח מבצעה היה הליך של פריסת מס, המשלב סעיפי חוק נוספים ובמסגרת זו, בחוקיות ובשקיפות, מפעיל הוראות חוק ספציפיות או מבצע תכנון מס ראוי.

 

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את מס שבח, מתמחה בתחום זה, בקיא בפריסת מס ועריכת המסמכים הנדרשים לטובת קידום האמור. אנו במשרדנו יודעים כיצד לדווח וכיצד לפעול לטובת הפחתת חבות מס שבח באופן חוקי ואף לפעול להחזרת מס שבח לגבי אותם מקרים בהם כבר בוצעה עסקה, לא בוצעה פריסת מס או תכנון מס ושולם מס שבח גבוה בגינה. התקשר אלינו עתה ואנו נפעל בעניינך במיידי לטובת הפחתת חבות מס השבח שלך ואם כבר שילמת ביתר – אז נפעל לטובת תיקון הנדרש והשבת מס ששולם לך.

משרדנו יודע במקרים המתאימים לפעול לטובת החזרת מס לטובת אלה ששילמו מס שבח מבלי לבצע תכנון מס מתאים!

התקשר עתה, ניפגש באופן לא מחייב ונקדם את הנושא, עו"ד אלי דורון 054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

יעוץ למחזיקים תחת שמם נכסים, חשבונות בנק, נדלן וכו' השייכים למשהו אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ייעוץ משפטי לבני משפחה או אחרים המחזיקים תחת שמם כ "נאמנים" חשבונות בנק ו/או נכסים של אחרים בארץ או בחול

חויב בהכנסה מדיבידנד בשל מס תשומות שקוזז שלא כדין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפט

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה ביום 26/8/19, דחה בית המשפט את הערעור שהוגש על ידי יצחק אביתר וקבע כי יש למסות את המערער באופן אישי בהכנסה שתסווג כדיבידנד לפי סע' 2(4) לפקודה, בגין שומות שהוצאו לחברות שבבעלותו, בין היתר על הכנסות מניכוי מס תשומות שלא כדין, והפכו לחלוטות לאחר שהחברות לא הגישו ערעור, ובהינתן שהחברות אינן פעילות וחסרות כל נכסים ועל כן חזקה היא כי אותן הכנסות הגיעו לכיסו של המערער (ע"מ 1409-06-18 יצחק אביתר נ' פקיד שומה חיפה).

חלוקת עיזבון בשלבים יוצרת אירועי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

ועדת ערר מיסוי מקרקעין מרכז דחתה ביום 4/9/19, ערר על שומת מנהל מס שבח מקרקעין אשר קבעה כי יש לראות בחלוקה מאוחרת ונוספת של נכסי העזבון ככזו החייבת במס על פי החוק

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם