מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הפחתת חיובי מס שבח / החזרי מס שבח, בדרך של פריסת מס שבח ו/או תכנון מס

ישראלים רבים מבצעים עסקאות נדל"ן מגוונות - קנייה ומכירה של מגרשים, דירות, בתים וזכויות אחרות בנדל"ן. עסקאות אלה, כרוכות לא אחת בתשלומי מס שבח מורכבים ובהיקפים גדולים. לפעמים, עצם חבות מס השבח הופכת עסקה רווחית לעסקה מפסידה ולהיפך, כך שחבות המס בגין עסקאות נדל"ן הופכת להיות מאוד מהותית. יתרה מזאת, הוראות החוק בכל הקשור לעסקאות נדל"ן משתנות בתדירות גבוהה, במיוחד בכל הקשור לאופן ביצוע פריסת מס ונקיטה בפעולות אחרות היכולות להביא להפחתת מס. מצב זה ודינמיות זו, הופכת  את מספר המתמחים בתחום למצומצם ומה שעוד אומר, שרבים המבצעים עסקאות נדל"ן באמצעות עו"ד ויועצים אחרים, כלל לא יודעים מה וכיצד לדווח ולפעול לטובת הפחתת חבויות מס שבח. הבעיה מתעוררת במיוחד בנסיבות בהן ישראלי מבצע בשנה פלונית עסקה, צובר בגינה רווח גדול ואז, לאור הוראות חוק מס שבח ולמרות שהכנסות השוטפות נמוכות מאוד, מוצא הוא את עצמו משלם מס שבח בגין העסקה בהיקפים בלתי מתקבלים על הדעת. בחלק גדול של המקרים מס השבח המשולם הוא גדול מהמס שניתן היה לשלם לו העו"ד שייצג את הלקוח מבצעה היה הליך של פריסת מס, המשלב סעיפי חוק נוספים ובמסגרת זו, בחוקיות ובשקיפות, מפעיל הוראות חוק ספציפיות או מבצע תכנון מס ראוי.

 

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את מס שבח, מתמחה בתחום זה, בקיא בפריסת מס ועריכת המסמכים הנדרשים לטובת קידום האמור. אנו במשרדנו יודעים כיצד לדווח וכיצד לפעול לטובת הפחתת חבות מס שבח באופן חוקי ואף לפעול להחזרת מס שבח לגבי אותם מקרים בהם כבר בוצעה עסקה, לא בוצעה פריסת מס או תכנון מס ושולם מס שבח גבוה בגינה. התקשר אלינו עתה ואנו נפעל בעניינך במיידי לטובת הפחתת חבות מס השבח שלך ואם כבר שילמת ביתר – אז נפעל לטובת תיקון הנדרש והשבת מס ששולם לך.

משרדנו יודע במקרים המתאימים לפעול לטובת החזרת מס לטובת אלה ששילמו מס שבח מבלי לבצע תכנון מס מתאים!

התקשר עתה, ניפגש באופן לא מחייב ונקדם את הנושא, עו"ד אלי דורון 054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

גביית חובות מס מבעלי חברות ננטשות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה ממש: רשות המס החלה לגבות חובות מס מבעלי חברות ננטשות, על פי סעיף 119א לפקודת מס הכנסה - באילו תרחישים זה עלול לקרות גם לך? מה הן ההשלכות השונות ודעתנו המקצועית בנושא.

ביקורת ניכויים - נקודות זיכוי לעובדים זרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי למעסיקים חקלאים בכל הנוגע לביקורות ניכויים של רשויות המס בעניין נקודות זיכוי לעובדים זרים - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם