מאת: אלי דורון, עו"ד


ייעוץ וטיפול משפטי בעניינים ותיקים פליליים הקשורים בקטינים

לא אחת יוצא כי ילדנו, למרות השתייכותם לבית נורמטיבי ולהורים שמעולם לא ידעו מה זו חקירה או מה זו הסתבכות פלילית, מוצאים את עצמם מוזמנים למשטרה לטובת חקירה ו/או מוצאים את עצמם נעצרים ו/או נחקרים בחשד לביצוע עבירות פליליות כאלה או אחרות - אם אלו עבירות סמים, עבירות מחשב, עבירות אלימות, עבירות מין ואם באין ספור מקרים ועניינים אחרים שונים.

 

המציאות מלמדת כי גם הילדים למשפחות ולהורים הזהירים והאיכותיים ביותר מוצאים את עצמם, לא אחת, מסובכים בהליך פלילי וזאת כתוצאה ממגוון סיבות ובכללם - החברה בה הם מסתובבים, לחץ חברתי או סתם משום שהם לא חשבו ולא הבינו כי ההתנהלות שלהם שקולה לחציית גבול אדום ומעבר לזירה פלילית, אשר ההתנהלות בה כרוכה בחשיפה פלילית, במעצר ולפעמים אף במיצוי הליך פלילי בדרך של הגשת כתב אישום וענישה. הדין הישראלי מודע לכך שההתנהלות הפלילית אל מול קטינים מצד השוטרים ומערכת המשפט בכלל, חייבת להיות שונה מזו החלה על בגירים. החוק מודע לכך כי הקטין רגיש יותר, מבין פחות, חשוף לפגיעה נפשית וחברתית ועוד ולכן כל החקירה, הדיון וההליכים המשפטיים וכל התנהלות אחרת בנידון, חייבים להתבצע בצורה יותר זהירה ונינוחה ובליווי אנשי משטרה יותר מיומנים, להם הכשרה וידע מיוחד בכל הקשור בהתנהלות מול קטינים.

החוק מודע לכך - המשטרה, לא תמיד. כך שיוצא שלפעמים המשטרה, בדרך כלל בתום לב, לא מודעת לכך שעניין לנו בקטין ולכן היא פועלת אל מול הקטין באופן החורג מהוראות החוק, מה שחובה וחשוב לבלום. לקטין זכויות שונות מאלה של בגיר, החל מעילת מעצר, עילת חקירה וכדומה וכך גם למקרה בו ההתנהלות הפלילית נמשכת. למעשה, קורה לא אחת כי הקטין, אשר לפעמים נראה בגיר ביותר, מתחצף, מתעצבן ו/או מתנהל בדרך אחרת אשר מותירה את הרושם כי עניין למשטרה בבגיר מן המניין ולכן השוטר המטפל מתייחס לקטין ומטפל בו כבוגר ובכך למעשה הוא שולל ממנו זכויות רבות, פוגע בזכות ומסב לחקירה ולקטין נזק של ממש. המטרה בתיקים אלה, בהם מעורבים קטינים, היא לנסות ולנטרל את החשיפה הפלילית, להביא לידי סיום החקירה וסגירת התיק מבלי שיגרם לילד הקטין נזק, מבלי ששמו יוכתם. אולם, באותה נשימה, בתיאום ובהסכמה של ההורים, יש למנף את ההליך לטובת חינוך הילד. כך שהיה וימצא כי הילד אכן ביצע מעשה שלא יעשה, על ההורים להפנים זאת, להבין כי אכן יש בעיה, לתת לקטין להבין כי מעשה שכזה לא יעשה ולגרום לו בפועל להבין את חומרת המעשה, בשאיפה להביא לתודעתו כי יש להימנע מפעולות שכאלה בהמשך. ההתנהלות כאן בכל הקשור בליווי משפטי של קטינים והחשיפה הפלילית של הקטין מחייבים משנה זהירות וזאת גם מצד עו"ד המתמחה בקטינים.

 
משרדנו מתמחה בייצוג קטינים. משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי פרקליטות ולו הידע והניסיון בטיפול בתיקים פליליים בהם מעורבים קטינים. משרדנו יודע כיצד ואל מול מי יש להתנהל בכותלי משטרת ישראל, אנו מודעים למגבלות החקירתיות, לזהות הגורמים הרשאים לחקור ולמגבלות בכל הקשור למעצר, תפיסה וכדומה. אנו מודעים לרגישות ההורים, ללחץ העלול להתפתח היה ומשטרה מגיעה לבית ההורים לטובת חיפש או לטובת מעצר. התנהלותנו אל מול המשפחה והגורמים האחרים בהתאם.

ככל שתכניסו אותנו לתמונה יותר מוקדם כך מצבו של הקטין יהיה טוב יותר.
אם ניתן להכניס אותנו לתמונה עוד לפני הגעת המשטרה לקטין, מה טוב.
בכל מקרה, יש להפעיל אותנו במיידי ללא דיחוי - אנו נדע כיצד לפעול, בחוקיות ובשקיפות!


התקשר אלינו עתה ואנו נקדם את הטיפול באופן מיידי
אלי דורון, עו"ד 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות אלימות במשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו צוות עורכי דין המתמחים בדין הפלילי עם התמחות בעבירות אלימות בתוך המשפחה אשר יידעו להגן עליך ולקבל במיידי טיפול בכל עניין או חשד ולהוביל לסגירה מהירה של התיק.

ייצוג קטין הנחשד בעבירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עו"ד המתמחה בדין הפלילי לקטינים מטעמנו ידע להבטיח כי הקטין יקבל את מלא הזכויות המגיעות לו ובכך להקטין באופן מרבי את הנזקים העלולים להתעורר וזאת בשאיפה להגיע למצב בו התיק הפלילי כנגד הקטין ייסגר ללא נזק.

ליווי משפטי בחקירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אל לך לחשוב כי זימון לחקירה פלילית זה עניין פשוט וכי אין צורך בהתערבות עורך דין. זימון עו"ד אינו אומר כי יש לך ממה לחשש, ההפך - משמעו כי אתה אדם נבון וכי אין בכוונתך ליפול למלכודת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם