מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); קרנית בראון, עו"ד ארה"ב


קבלת זימון להליך משפטי יכולה להיות לא צפויה ולא נעימה במיוחד כהליך משפטי במדינה זרה.
ללא קשר לסוג התביעה, לאחר פתיחת הליך משפטי, יש דברים שחייבים להיעשות במהרה, שמא, הזכות להתגונן לא תפגע.

אני מתגורר בישראל ונתבעתי בארה"ב, מה אני עושה?

בארצות הברית שיטת המשפט שונה מישראל והיא משלבת בין החוק הפדראלי והחוק המקומי (State) כאשר לכל אחד מהם חוקי פרוצדורה שונים. כאשר פלוני, שאינו אזרח או תושב ארה"ב, נקרא לבית המשפט, ראשית יש לבדוק באם לערכאה הדיונית הסמכות לדון בעניינו. במידה ואכן קמה הסמכות הדיונית, השלב הקריטי הבא הוא להגיש כתב הגנה במועד. במקרים רבים, קיים הצורך ליצור קשר עם באי כוח התובעים ולבקש הסכמתם לאורכה בהגשת כתבי הגנה. במידה ולא הוגש כתב הגנה במועד, הדבר עשוי להוביל לפסיקת הוצאות ואף לקבלת פסק דין שלילי. בהתאם לאמור, במקרה וזומנתם לדיון בארה"ב, ישנה חשיבות קריטית לקבל ייעוץ משפטי מקצועי באופן מיידי וזאת על מנת שהזכויות לא תפגענה. יתרה מזאת, בקבלת ייעוץ משפטי חשיבות רבה בבחינת הסוגיה המשפטית וכן בהמשך ניהול ההליך. לעיתים, הדבר אף כרוך בקבלת ייעוץ ספציפי בהתאם לסוג ההליך ובנושא הדיון המתברר בבית המשפט.

 

למשרדנו, דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & גרוס, שלוחה משפטית בארה"ב בעלת 35 שנות וותק וניסיון בתחום הליטיגציה במגוון רחב של נושאים ומול כל הערכאות המשפטיות, הן בפדראלי והן במקומי. במידה ואתם נדרשים לייצוג או ייעוץ משפטי בארה"ב, משרדנו ישמח לסייע בנושא.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

אתיקה מקצועית של לשכת רו

אתיקה מקצועית של לשכת רו"ח

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה במתן ייצוג משפטי מיוחד לרואי חשבון בענייני אתיקה מקצועית וכללי אתיקה או במקרים של בעיות משמעת מצד רואה חשבון - לחצו כאן לפרטים מלאים בנושא.

ייצוג מול בנקים המסרבים להפקיד מזומנים בחשבון הלקוח

ייצוג מול בנקים המסרבים להפקיד מזומנים בחשבון הלקוח

מאת: אלי דורון, עו"ד

קורה לא אחת שישראלים מחזיקים כספים במזומן בביתם - אלה צוברים מזומנים בבית עד לנקודת זמן בה הם מחליטים להפקיד את הכסף המזומן בבנק, אלא שאז הבנק מסרב לקבל את ההפקדה בשל חשש להלבנת הון ו/או לביצוע עבירות או חריגה מנהלים הקבועים בדין או ע"פ נהלים של בנק ישראל.

הגשת תביעות כספיות מורכבות

הגשת תביעות כספיות מורכבות

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו יודע לקבל לטיפולו מחלוקות מורכבות, לנתח אותן עובדתית, משפטית וחשבונאית, לצלול לעובדות, להפוך כל אבן, לתשאל ולתחקר ובהישען על כל אלה לבנות אסטרטגיה מנצחת, כזו אשר תמקסם את היכולת של לקוח משרדנו לקבל את המגיע לו, במינימום זמן ובמינימום עלות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם