מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן


הנטל להוכחת קיומן של הוצאות שהוצאו בייצרו הכנסה -
ע"מ (ב"ש) 16554-09-15 ואקד חנבוט נ' מדינת ישראל - רשות המיסים - פקיד שומה אילת

ביום 23/07/2018 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, כב' השופט גד גדעון,
לפיו נדחה ערעור על שומה בצו שהוציא פקיד שומה אילת (להלן: "המשיבה") למערער וכן החלטה על פסילת ספרים לשנות המס 2010-2012.
 
רקע עובדתי וטענות הצדדים
המערער הנו עצמאי העוסק בעבודות טיח, ריצוף ועבודות בנייה נוספות. בביקורת צולבת שנערכה למערער, בעקבות חשדות לשימוש בחשבוניות פיקטיביות, נתגלה כי המערער דרש ניכוי הוצאות תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות בין השנים 2010-2012. בנוסף התברר כי תשלומים שונים שנטען לגביהם כי שולמו בהמחאות לספקי המערער, נפרעו על ידי המערער עצמו.
 
המערער טען, בין היתר, כי דוחותיו שיקפו באופן מדויק את הכנסותיו, הוצאותיו ושיעור הרווח וההכנסה החייבת. כן טען המערער כי לא נמסרו לו הנתונים שעמדו בבסיס תחשיבי המשיב, טענותיו לא נדונו בהליך ההשגה ואף התחשיב שהגיש מטעמו לא נבחן. לצורך תמיכה בטענותיה, המשיבה ערכה תחשיב כלכלי מטעמה. בהתייחס לפסילת ספריו של המערער, המשיבה טענה כי אלו נפסלו לאחר חקירתו הפלילית של המערער והגשת כתב אישום בגין עבירות מס שונות שביצע, לרבות הוצאת חשבוניות פיקטיביות והעלמת הכנסות. בנוסף טענה המשיבה כי מחומר החקירה עולה כי בעלי תפקיד בחברות שונות, שלטענת המערער הוציאו לו את החשבוניות, כלל לא הכירו את המערער ולא ביצעו עבורו כל עבודה.
 
פסק דינו של בית המשפט
בית המשפט המחוזי דחה, כאמור, את הערעור וקבע כי המערער לא הביא כל ראיה העשויה לתמוך בגרסתו לעניין ביצע עבודות בפועל, לעניין אמיתות התשלומים בגינן למוצאי החשבוניות הנטענים, ולעניין נכונות החשבוניות, מלבד עדותו שלו, שהינה עדות יחידה של בעל דין, ולא היה בה כדי לערער את הראיות העומדות נגדו. בנוסף, קבע בית המשפט כי המערער לא הוכיח את שיעור הרווח ואת היקף הוצאותיו ודי בכך כדי להורות על פסילת ספריו. בית המשפט העדיף את התחשיב הכלכלי של המשיבה על פני התחשיב הכלכלי של המערער וקבע כי אין מקום להתערב במסקנות המשיב בעניין עלות העבודה ושיעורי הרווח של המערער - לאור כל האמור נדחה הערעור.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

גביית חובות מס מבעלי חברות ננטשות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה ממש: רשות המס החלה לגבות חובות מס מבעלי חברות ננטשות, על פי סעיף 119א לפקודת מס הכנסה - באילו תרחישים זה עלול לקרות גם לך? מה הן ההשלכות השונות ודעתנו המקצועית בנושא.

ביקורת ניכויים - נקודות זיכוי לעובדים זרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי למעסיקים חקלאים בכל הנוגע לביקורות ניכויים של רשויות המס בעניין נקודות זיכוי לעובדים זרים - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם