מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ישראלים רבים מקימים פעילויות עסקיות בישראל ביחד עם שותפים וזאת מבלי לעגן את זכותם בשותפות באופן מלא
ו/או מבלי להירשם כשותפים ו/או מבלי לקבל מניות ו/או מבלי לחתום על הסכם שותפות.

כך יוצא שיש בנמצא ישראלים רבים אשר מבחינה משפטים הינם שותפים בפעילות עסקית, אולם הניירת ו/או הרישומים אינם מעידים על כך. כך יוצא שישראלים רבים מצטרפים כשותפים לפעילות הרשומה על שם אחר ואותו אחר מבהיר להם כי הוא מקבל אותם כשותפים, רק שהשותפות אינה נרשמת. כמו כן , יתכנו מצבים בהם הישראלי לא רוצה שידעו כי הינו שותף בפעילות מסוימת אם בשל בעיות כספיות , אם בשל ניגוד עניינים ואם מסיבות אחרות ולכן הוא מסכם עם השותף הרשום  כי כל העסק ירשם על השם של האחר וכי השותף הרשום יגן אל הנסתר ועוד כהנה וכהנה חלופות, במסגרתן יש בנמצא שותף, אשר אינו מופיע או רשום כשותף וזאת תוך הבנה לפיה את חלקו בשותפות של השותף הלא רשום, אם ברווח השוטף ואם ברווחים אחרים, הוא יקבל בתלוש שכר, כנגד חשבונית או באופנים אחרים.
 
הכול טוב ויפה כל עוד הצדדים מתנהלים בצור חוקית ושקופה. הבעיות מתעוררות כאשר השותף הרשום מחליט, מסיבה כזו או אחר, להתכחש להסכמות שלו עם השותף הלא רשם ולהימנע מלהוציא אל הפועל את שסוכם. כך למשל יוצא שהשותף הרשום מחליט שלא לרשום את העסק גם על שמו של השותף האחר ו/או לא להעביר לו מניות ו/או לא להעביר לו רווחים ו/או "לפטר" אותו מהעסק ו/או לבצע אין ספור פעולות אשר המשמעות המשפטית שלהם נוגדת את ההסכמות שהתגבשו בין הצדדים. לפעמים השותף הרשום עושה כן משום שהעסק התפתח מעל למצופה ו/או משום שהוא לא מסתדר עם השותף הלא רשום ו/או משום שצד שלישי השפיע עליו וגרם לו לשנות את דעתו ו/או משום שיעוץ משפטי שקיבל דחף אותו לכיוון של לנשל את השותף הלא רשום ו/או משום שהוא החליט שיותר מתאים לו לקבל החלטות לבד ו/או משום שהוא רוצה להכניס שותף אחר ו/או מאין ספור סיבות אחרות. כך יוצא שאותו שותף לא רשום, אשר השקיע רבות לטובת קידום העסק, אם בכסף ואם בהשקעה פיזית או השקעה אחרת, אם בידע ואם בכל דרך אחרת,  מוצא את עצמו נתון לחסדיו של אותו שותף רשום ובפועל, כך קורה, מוצא הוא את עצמו בפני חשש לכך שינושל באופן מלא מאותה שותפות, תוך הפרה בוטה של האמון אותו הוא נתן בשותף הרשום. העיבה עלולה להתעורר בין אחים, בין חברים טובים ובין אנשי עסקים לגיטימיים.  
 

כיצד אנחנו יכולים לסייך בנושא?

כאן בדיוק נכנס לתמונה יכולתו של משרדנו. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, משרד המשפטים ורשויות המס, מורגל בטיפול מול נוכלים, רמאים, גזלנים ואחרים אשר החליטו, על דעת עצמם, ביגוד למוסכם עמם, לפגוע ו/או לנשל ו/או לרמוס שותף לא רשום. משרדו יודע כיצד להתנהל מול אלה ולהביא למצב בו השותף הלא רשום מקבל את המגיע לו על הצד הטוב ביותר. משרדנו יודע לנבור בראיות, בנתונים, במספרים , לאתר את הפסיקה המתאימה ו/או את החקיקה הראויה ובהישען על כל הידע הנצבר במשרדנו - ללוות את השותף הלא רשום ולגרום לאותו שותף רשום לשלם ללא רשום את המגיע ו/או להביא לידי כך שהעסק ירשם על שם השותף הלא רשום ו/או לנקוט באין ספור פעולות משפטיות אחרות אשר בסופו של יום יביאו את השותף הלא רשום  לידי שביעות רצון.
 

עורכי הדין ורואי החשבון מטעם משרדנו יודעים כיצד לתקוף בעיות שכאלה, אם ברמה המשפטית ואם ברמה הכלכלית חשבונאית, להציג הדברים נכונה אל מול בתי המשפט ו/או כל גורם נדרש אחר ובשורה התחתונה – להביא ללקוח את התוצאה. משרדנו יודע , בחלק גדול של המקרים, לגרום לצד האחר להבין כי נכון וראוי יהיה לסיים את המחלוקת ללא מאבקים משפטיים, הגשת תביעות וכדומה. במקרים רבים מצליח השותף הרשום להפעיל לחצים על השותף הלא רשום ואולי אף לפגוע בביטחון העצמי שלו. אולם, הניסיון מלמד, כי על לו לשותף הלא רשום לוותר. עליו לעמוד על זכותו ולקבל את המגיע לו.
 
למשרדנו ההתמחות לעשות כן עבור אותו שותף לא רשום.
 
פנה אלינו עכשיו ואנו נקדם הנושא עבורך ללא דיחוי!
עו"ד אלי דורון  
054-4251054
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.33 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מוקד חירום למתן ליווי משפטי בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

מוקד חירום מיוחד של משרדנו אשר יאפשר לכל דורש לשוחח עם עורך דין הבקיא בתחום מומחיות משפטי לו הוא זקוק, ולקבל מענה משפטי מתאים מבלי כל צורך להגיע פיזית למשרד.

הרחבת פעילות המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

כבוד השופטת למלשטריך לטר וכבוד השופטת טאובר יצטרפו לסגן הנשיא כבוד השופט רון סוקול, ובכך יגדילו פי 3 את מספר השופטים המכהנים במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה וזאת בהמשך לפניית משרדנו בנושא.

פנייה לשרת המשפטים בנושא פיתוח המחלקה הכלכלית בחיפה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו עו"ד

לאחרונה התבצעה פנייה מטעם משרדנו לשרת המשפטים בבקשה להרחבת פעילותה של המחלקה הכלכלית הפועלת בבית המשפט המחוזי בחיפה על ידי הוספת שופטים אשר יכהנו בה, הואיל וכיום מכהן במחלקה זו שופט אחד בלבד ובשל כך מפספסת מחלקה זו את ייעודה כאמצעי לקידום הפעילות העסקית וחיזוק הכלכלה של אזור חיפה והצפון.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם