מאת: אלי דורון, עו"ד


ליווי עסקי לישראלים המבקשים להקים פעילות עסקית ברומניה

רומניה ללא ספק הינה היעד העסקי החם הבא - ישראלים רבים נכנסים לרומניה עם מגוון רחב של רעיונות, מהלכים ויזמיות עסקיות,
אם בתחום הנדל"ן ואם בתחומים עסקיים אחרים, אם בעצמם, אם ביחד עם חברים ואם באמצעות חברות ו/או גופים אחרים המציעים להם עסקאות מגוונות.

 

הישראלים גילו כי רומניה מאוד קרובה למדינת ישראל, יש בה למעלה מ-20 מיליון תושבים, נתונים כלכליים מדהימים, אוכלוסייה נוחה ונעימה, אנטישמיות נמוכה ביותר ובעיקר ביקושים למסחר, לקניות, לאופנה, למזון ועוד. יוצא שרומניה היא קרקע פורייה ביותר לעסקים, במדינה סופר מתפתחת. יתרה מזאת, ישראלים מגלים כי ההתנהלות ברומניה נוחה להם, המחירים שם עדיין נמוכים, הקירבה לישראל וההשתייכות לאיחוד האירופאי מעמידים את רומניה בפוזיציה עסקית מעולה, אם לטובת עסקים ברומניה ואם לטובת עסקים מחוץ לרומניה וכי בכלל ה-"אנרגיה" ברומניה מזמינה את המשקיע הישראלי להיכנס לרומניה עם מיזמים ורעיונות ולהגשים בה את תוכניותיו העסקיות. השוק הרומני מתחזק, הכלכלה עולה, אנשים צורכים שם יותר ויותר, קטר הבניה דוהר קדימה, ביקושים של מאות אלפי דירות מעוררים את כל השוק ברומניה, חנויות ועסקים נפתחים שם עוד ועוד ויותר ויותר תיירים זורמים פנימה לתוך המדינה כאשר במסגרת ביקורם ברומניה צורכים אלו תיירות, טיולים, ביגוד, מזון ומה לא. כל אלה מביאים ישראלים רבים, אם כאלה להם זיקה משפחתית לרומניה ואם אחרים, לכלל מסקנה לפיה נכון להקים עסקים ברומניה ולהריץ אותו בכל המרץ.

 

בין ישראל לרומניה

ישראלים עייפו מהבירוקרטיה הישראלית, מהמרדף אחר הכסף, ממוסר העבודה הקשה, מרשויות שלפעמים מקשות יתר על המידה ומשכך מבקשים הם לשנות זירה, לפתוח זירה חדשה, להקים עוד עסק או עסק חדש במדינה מתפתחת, קרובה ונעימה. ישראלים לא אוהבים את שיעורי המס הגבוהים בארץ ובטח ובטח שאין הם אוהבים את ההתייחסות השלטונית לכל אלה המבקשים לרכוש דירות בישראל. לכל אלה יש להוסיף את שיעורי המס הנמוכים ברומניה, את העובדה שישראלים רשאים להקים ברומניה חברות בבעלותם המלאה ולשלם בה מס חברות בשיעור מצחיק של 1% מהמחזור (בתנאי שהוא לא עולה על 1 מיליון אירו) ובכלל ליהנות מרמת מחייה גבוההה וממנטליות אירופאית מדהימה במחירים נמוכים מהותית מאלה המקובלים בישראל. יחד עם זאת, אל לנו להתבלבל - לרומניה כללים, מנטליות, שיטות עבודה ומארג עסקי משלה. כל אלה מחייבים התנהלות זהירה ומפוקחת מצד המשקיע הישראלי וזאת על מנת לשמר את ההשקעה, להבטיח קבלת הנדרש במחירים הנכונים ולמנוע גנבות או מהלכים לא תקינים על אדמת רומניה.  

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

לטובת העניין משרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח ויועצי מס, דוברי רומנית, אנגלית ועברית - אם ישראלים ואם רומנים, יודע לתת ללקוח הישראלי מענה וליווי עסקי מושלם על אדמת רומניה, כזה המבטיח בחינה עסקית של כל ההתנהלות, פיקוח על הנעשה על אדמת רומניה, פיקוח על רואה החשבון הרומני או מנהל החשבונות הרומני ובכלל – לפקוח עין בשפה הרומנית ולוודא כי העסק של הישראלי חי, נושם ומתנהל נכון, לרווחת בעליו. הפיקוח נדרש אם בעסקים בהם הישראלי עבר להתגורר ברומניה באופן מלא, אך הוא נדרש עוד יותר כאשר הישראלי מבקש לנהל את העסק בשלט רחוק, תוך הגעה לביקורים כאלה או אחרים. הפיקוח נדרש עד מאוד גם באותם מקרים בהם היזם הישראלי אינו שולט בשפה הרומנית. דווקא באותם מקרים – איש אמון ישראלי, מקצוען וידען, המכיר את ההתנהלות הרומניות והיודע מה ואיך לבדוק – עשויי לחסוך לישראלי עוגמת נפש ולהביא לידי מקסום היכולת העסקית שלו ברומניה. הכול במחיר שווה לכל נפש.

 

לטובת קידום הנושא לאלתר, תאמו פגישה בישראל או ברומניה!
נייד ליצירת קשר, עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלולי המס בגין הכנסה משכירות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, קיימים שני מסלולים למיסוי תושב ישראלי בגין הכנסות המופקות משכר דירה מחו"ל.

רומניה - מקלט מס לחברות זעירות (Micro Company)

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

בשנת 2018 נערכו מספר שינויים בדיני מס החברות ברומניה - שינויים אלה הופכים את רומניה למדינה אטרקטיבית לקיום פעילות מסחרית, וזאת לאור שיעורי המס הנמוכים החלים על חברות בעלות היקף פעילות נמוך - הן מבחינת מחזור כספי והן מבחינת מספר עובדים, כפי שיפורט להלן.

עסקאות נדל"ן ברומניה - ליווי משפטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם