מאת: צוות האתר


לאחרונה ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה בת.א. 08-06-9705 במסגרתו התקבלו טענותיה של ב"כ התובע – עו"ד מעין פלד ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', ונפסק לתובע פיצוי כספי בסך כולל של 20,000 ₪ בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 7,000 ₪, תוך דחיית התביעה שכנגד מטעם הנתבע.

התובע והנתבע, שניהם עובדי נמל חיפה, בילו במשותף במתחם "בא לגן" המצוי בקיבוץ יגור במסגרת יום כיף לעובדי הנמל ובני משפחותיהם.
במהלך הבילוי, פנה הנתבע אל התובע (בעוד ביתו הקטינה בת ה- 3.5 מצויה בסמוך לתובע), תוך שהוא מפנה לעברו איומים, קללות, יורק בפניו תוך תקיפת התובע אגב שימוש בכוח. הנתבע אף הגדיל לעשות, ולאחר המקרה המצער, הפיץ בקרב עובדי הנמל לרבות קרב חברי ההנהלה, שמועות זדוניות כאילו התובע הוא זה אשר תקף אותו במהלך האירוע.

בשל האמור, התובע הגיש תלונה לרשויות הנמל, ובהמשך פנה למשרד עוה"ד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות' מחיפה לצורך הגשת תביעה כנגד הנתבע בגין מעשה התקיפה וכן בגין פרסום לשון הרע כנגד התובע.
לאחר שנערך דיון הוכחות במהלכו נחקרו בעלי הדין ועדיהם, בית המשפט הגיע לכלל מסקנה, כי עלה בידי התובע להוכיח את טענותיו. בית המשפט אף ראה לנכון להוסיף ולציין, כי הנתבע בעדותו הותיר בו רושם שלילי, בעוד גרסתו של התובע נמצאה עקבית והותירה בו רושם חיובי.

בית המשפט קבע, כי הנתבע, הלכה למעשה, תקף את התובע אגב שימוש בכוח, וכן כי מכתב התלונה אשר הגיש הנתבע לרשויות הנמל (כנגד התובע), אשר הופנה לארבעה אישים שונים, ואשר תוכנו הופץ בקרב עובדי הנמל, הנו בגדר פרסום לשון הרע כנגד התובע, בגינו זכאי התובע לקבלת פיצוי כספי.
בסיכומו של דבר, כאמור, התקבלה תביעתו של התובע, ונפסק לו פיצוי כספי בסך של 10,000 ₪ בגין עוולת התקיפה, וכן פיצוי כספי בסך של 10,000 ₪ בגין עוולת פרסום לשון הרע, ובסה"כ נקבע כי התובע יפוצה בסך של 20,000 ₪, וזאת כאמור בתוספת סך של 7,000 ₪ בגין הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד. התביעה שכנגד שהוגשה כנגד התובע על ידי הנתבע, נדחתה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

החלפת פוליסת ביטוח - השפעות והשלכות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

קושי מרכזי לממש את פוליסת אובדן כושר נובע מהחלפת פוליסת הביטוח בין חברות ביטוח שונות, בהמלצת סוכן ביטוח, עליו המבוטח, לעתים קרובות, סומך ומסתמך - קראו כאן בהרבה בנושא.

אובדן כושר עבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

במשרדנו מחלקת דיני ביטוח ונזיקין גדולה בה מועסקים עו"ד אשר להם גם הכשרת וותק של שנים כסוכני ביטוח - אנו נדע ללוות אותך בין האותיות הקטנות של הפוליסה ועד קבלת הגימלה שמגיעה לך.

מוסך יפצה לקוחה בגין נזק גוף שנגרם בעת טיפול ברכבה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

תובעת קיבלה פיצוי בסך 525,000 ₪ בגין נזקי גוף שנגרמו לה בעת ביקורה במוסך בעיר בדרום הארץ שהפר את חובת האחריות כלפיה כמי שביקרה בשטחו וכי הוא התרשל עת לא שמר על כללי הבטיחות במקום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם