מאת: אלי דורון, עו"ד


המטבעות הדיגיטליים נכנסו לעולמנו כרוח סערה. מגוון רחב של מטבעות מונפקים לשוק והשמועות והרחשים באשר לעתיד אותם מטבעות מתרבים ולא תמיד ברורים. השוק גועש, קניות ומכירות מתבצעות בקצב הולך וגדל, בסכומים קטנים ובסכומים גדולים - כל אלה מעוררים את החושים בקרב ישראלים רבים ה"מריחים" את הפוטנציאל הכלכלי הענק הגלום בסחר במטבעות דיגיטליים, בהמרה, בניצולי הפרשי השער ועוד.
 
אותם ישראלים מזהים די בנקל כי יש בנמצא, לפחות נכון להיום, ציבור הולך וגדל של אנשים המחפש לרכוש שירותים מגוונים בתחום המטבעות הדיגיטליים, כך שביקושים קיימים וכל שנותר עתה זה להתביית על המיזם הקריפטוני הנכון, לתכנן אותו פשוט ונכון ולמצוא עבורו את הפתרון החוקי המתחייב, לטובת מתן מענה או שירות, באופן חוקי וכזה שלא יחשוף  את היזמים לבעיות מול רשויות אכיפת החוק. כך יוצא שישראלים רבים פועלים, לילות כימים, חלקם לטובת הקמה של זירות מסחר האמורות לאפשר סחר במטבעות דיגיטליים, אחרים לטובת הקמת זירות המאפשרות השקעות מבוססות פערי שער בין הבורסות וזירות המסחר השונות, חלקם פועלים לטובת הקמת מרכזי מענה טלפוניים (Call center) האמור לשווק פלטפורמות מסחר הממוקמות מחוץ לישראל ויש כאלה המתמקדים בעסקאות המושתתות על המרת מטבעות מוכרים ורגילים, דוגמת השקל או הדולר, במטבעות דיגיטליים.
 
פעילות יזמית בלתי פוסקת
יש המפתחים את הפעילות באמצעות תכנתים ואנשי מחשבים ישראליים ויש המפעילים תכנתים הממוקמים בהודו, יש המשלמים לתכנתים עבור עבודתם במזומן ויש המשלמים לאלה בדרך של שיתופם במיזם. יש המקימים חוות שרתים בסין וביעדים רחוקים אחרים ויש בנמצא כאלה המקימים חוות שרתים לטובת כרייה כאן בארץ, ממש בתוך ביתם. יש המסתפקים במינוף יכולתם השיווקית על סמך פלטפורמה אינטרנטית של אחרים ויש המעדיפים לייסד עבור פועלם אתר ייחודי משלהם, יש המאפשרים סחר והתנהלות באמצעות מטבעות דיגיטליים בלבד ויש המאפשרים המרה של מטבעות מוכרים, דוגמת אירו או דולר במטבעות קריפטונים. יש המבצעים עסקאות של קנייה ומכירת מטבעות ויש המעדיפים להתמקד בעסקאות תיווך. יש הפועלים באופן חשאי כיחידה קרבית הפועלת מתחת לרדאר ויש הפועלים תוך יח"צון פועלם ופרסום תשואתם לטובת גיוס חברים נוספים. יש המדווחים כבר עתה, כמתחייב על פי דין, על הכנסתם מפעילות זו ויש רוב גדול הנמנע מדיווח לרשויות על ההכנסות המתקבלות. יש המקימים מיזמים קריפטוגרפיים באמצעות חברות או מבנים בין-לאומיים ויש המעדיפים לפעול באמצעות חברה ישראלית. כך יוצא שכמות המיזמים הולכת וגדולה, מספר הרעיונות גדל עוד יותר, כשלנגד כל אלה עומדת רגולציה חלקית ורשויות שעדיין לא ממש החליטו האם לבלוע או להקיא את אותו שחקן חדש וקריפטוגרפי.
 
הצורך בחוות דעת משפטית
כל אלה ובפרט השילוב בין הפוטנציאל לרווח ענק אל מול חשיפת המס הגלומה בהתנהלות זו, כמו גם חשיפה מפני ביצוע עבירות פליליות הנוגעות בחוק איסור הלבנת הון ובחקיקת מס, מחייבים את אותם יזמים ישראלים, בטרם יתקדמו - לעצור ולפנות לעו"ד המתמחה בתחום ולפעול אך ורק על סמך הנחיות והוראות שיינתנו לאותו יזם במסגרת חוות דעת משפטית שתומצא לו. יודגש כי על פי דיני המדינה, לחוות דעת משפטית סגולות הדומות ל-"פוליסת ביטוח" מפני עבירות מס וזאת במובן זה שהאוחז בחוות דעת משפטית המאפשרת לו להתנהל בדרך מסוימת רשאי, היה ויידרש לעשות כן, להציג בפני גורמי אכיפת החוק את חוות הדעת שניתנה לו ואת היצמדותו לכתוב בה. בעשותו כן, מנוטרל מרכיב הכוונה הפלילית המיוחסת לעבריין על פי חוק העונשין, מה שבשורה התחתונה מוציא את היזם מגדר סכנה להסתבכות פלילית.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע לך בתחום?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, מתמחה בייצוג יזמים בתחום הקריפטוגרפיה ו/או יזמים בתחום המטבעות הדיגיטאליים. למשרדנו, עו"ד ורו"ח המתמחים במטבעות דיגיטליים, בפעילות קריפטוגרפית, בהקמה של זירות מסחר ועוד, מה שמאפשר לנו לקדם עבור הלקוח בהתנהלות שקופה וחוקית אל מול רשויות המס והרשויות להלבנת הון. משרדנו יודע להבטיח ליזם התנהלות חוקית ושקופה, כזו שתאפשר לו מקסימום הטבות מס, תוך שמירה על עקרונות של שקיפות וחוקיות. משרדנו יודע ללוות את אותם יזמי אינטרנט ולהביא לידי הוצאה לפועל של המיזם הקריפטוגרפי, אותו מבקשים הם לקדם, והכל בראיה מסחרית ועסקית, תוך שמירה על מכלול האינטרסים של היזמים, הוראות החוק ועוד. אנו יודעים להנחות את הלקוחות בדבר התנהלות חוקיות ושקופה, בהגינות ותוך שמירה האינטרס המשפטי, המסחרי והכלכלי של הלקוח.
 

>> קרא כאן על תכנוני מס ומיזמים בתחום המטבעות הוירטואליים.
>> למידע בנושא מיסוי מטבעות וירטואליים בישראל, לחץ כאן.
>> הכר את עשרת הדיברות בעת מימוש מטבעות וירטואליים.


אל תחכה עם קידום המיזם. כל דקה שחולפת שקולה לאובדן הכנסה ולמתן יתרון יחסי למתחרים אשר יקדימו אותך בשוק - מה שלא תעשה אתה, אחרים יעשו ולפנייך.
צור עמנו קשר ואנו נקדם עבורך, במהירות וביעילות, את הרעיון והמיזם תוך מתן מענה כולל, אם במישור המס, אם במישור איסור הלבנת הון ואם בתחומים המסחריים.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם