מאת: אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)


במאמרים קודמים התייחסנו לעמדת רשות המיסים כפי שקיבלה ביטוי בטיוטת חוזר מס הכנסה בעניין מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים אשר קבעה כי מכירת "מטבע וירטואלי" תמוסה כמכירת נכס בהתאם לחלק ה' לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1963 ותסווג כרווח הון החייב במס לפי סעיף 91 לפקודה.
 
ראינו לנכון לחזור ולהדגיש כי עמדתה של רשות המיסים כפי שמשתקפת מטיוטת החוזר כאמור, מובילה לתוצאה כי גם המרת מטבע ווירטואלי מוביל כגון הביטקויין למטבעות ווירטואליים אחרים, מהווה אירוע מס החייב במס רווח הון בשיעור של 25%.
 
המדובר בעיוות מס?
תוצאה זו יוצרת עיוות מס שכן היחיד לא קיבל לידיו כסף לתשלום מס ובכלל לא ברור אם המשך פעולה זו יניב רווח כלשהו בעתיד שיהיה חייב במס. מצב זה דומה במהותו למצב שבו יחיד רוכש דולרים באמצעות שקלים. במקרה כזה, אין מוטלת עליו חבות מס (למעט אם מדובר בעסק). לאור מורכבות הנושא ולאור החובה המוטלת על הנישומים לדווח על רווח הון שנוצר במסגרת טופס 1399 ולשלם את המס תוך 30 ימים מיום ביצוע העסקה, אנו ממליצים על קבלת ייעוץ מקצועי ומקיף בנושא.
בשל חוסר הוודאות אשר שרוי בכל עניין מיסוי המטבעות הווירטואליים, רצוי להתנהל בנושא זה במשנה זהירות, תוך הבטחת התנהלות חוקית ושקופה ובמקרים המתאימים, ככל ונדרש, תוך פניה לגורמי אכיפת החוק לטובת קבלת אישורם מראש לביצוע של עסקאות כאלה או אחרות.        
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם